13303_370x246_1

Запрошуємо вас в парк садиби Максимовичів, закладеної в XVIII в. на Михайловій горі над Дніпром. З 1845 року, після виходу у відставку, тут протягом 30 років прожив видатний український вчений, фольклорист, перший ректор Київського університету Св. Володимира М. Максимович. В гостях у Максимовича неодноразово бував Микола Гоголь. За легендою, тут письменник зібрав матеріал для повісті "Вій" (втім, повість написана в 1834 р - до того, як Максимович оселився в Прохорівці). У парку росте сосна Гоголя. У Прохорівці також бував Тарас Шевченко та написав портрети господарів садиби. У 1859 р поет був заарештований по дорозі на Михайлову гору, і відтоді не повертався в Україну. На території садиби зберігся дуб Шевченка, встановлено пам'ятний знак на березі ріки, планується створення меморіального комплексу.

Зараз це територія санаторію "Жовтень" та будинку відпочинку "Прохорівка", вхід вільний.

0_6cbd8_c1d72fb3_xxl

Тарасова гора в Каневі - національна святиня українського народу, місце поклоніння пам'яті видатного поета-пророка Тараса Шевченка. Ймовірно, на цій горі в XI ст. було засновано печерний Канівський монастир, після чого її стали називати Чернечою горою. В середині XIX, відвідавши ці місця, Шевченко захотів придбати тут ділянку для будівництва садиби, проте його планам не судилося здійснитися. Після смерті в Санкт-Петербурзі, Шевченко спочатку був похований на Смоленському кладовищі, проте, за клопотанням громадськості, 10 травня 1861 труну з прахом поета був доставлений до Канева. Згідно із заповітом, його поховали на високій дніпровській кручі, яку з того часу називають Тарасовою горою. На могилі був насипаний курган та встановлений хрест.

Музей "Тарасова світлиця" відкритий в колишньому будинку доглядача могили І. Ядловського. У 1925 р створено Шевченківський національний заповідник у Каневі. У 1939 р встановлено найбільший в Україні пам'ятник Тарасу Григоровичу, побудовані сходи в 342 ступені з фонтаном "Лілія". У 2010 р після багаторічної реставрації відкрито літературно-меморіальний музей Т. Шевченка.

29713_800x600_10538978

Шевченківський національний заповідник це перший в Україні історико-культурний заповідник, якому було надано статусу національного. Розташований в 4 км на південь від центру Канева. Загальна площа заповідника становить 2500 га. До складу заповідника входять вісім пам'яток культурної спадщини. Заповідник так само включає музей.

При заповіднику діє наукова бібліотека з 23 тисячами примірників. У заповіднику організовуються наукові конференції за участю відомих діячів науки та культури, а також проводяться міжнародні фестивалі, конкурси.
 
 
 

5303dc44b73c

Канівський природний заповідник - один з найстаріших заповідників в Україні.

Унікальність рельєфу, неповторна краса ландшафтів, величезне біорізноманіття дивом збереглися в самому центрі густонаселеної України. Земля тут буквально всіяна археологічними пам'ятками ще з часів палеоліту. Ці місця вже наприкінці XIX - початку ХХ ст. привертали увагу вчених: біологів, геологів, географів, археологів, краєзнавців.
 

maxresdefaultПокровський Красногірський монастир — один із п'яти найстаріших православних монастирів в Україні православний монастир Черкаської єпархії. Знаходиться в Черкаській області, поблизу міста Золотоноша.

Свято-Троїцький Мотронинський монастир розташований в Черкаській області. Розташована святиня на території так званого скіфського мотронинського городища. Місцевість, на якій побудований монастир, становить собою плоску височину, біля підніжжя якої закінчуються річки. Історія заснування Мотронинського монастиря губиться в глибині століть та оповита легендами і переказами. Найбільш правдоподібне припущення, висловлене Руліковським, що Мотронинський монастир міг бути заснований ким-небудь із князів Глинських, які в 1495-1637 рр. володіли Радивонівською землею, до складу якої входила місцевість, на якій виник монастир. Перша згадка про Мотронинський монастир відносить нас до 1568 року - в цей час присутні в Мотронинському лісі ченці утворили скит і запросили у митрополита Іони III Протасовича право на проведення богослужіння в каплиці.